Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše projekty

 

HUMOR V PÍSNI

 

 
Pěvecký sbor Česká píseň realizuje projekt HUMOR V PÍSNI
 
V sobotu 26.května jsme zrealizovali první dva z celé řady plánovaných koncertů. A o čem vlastně projekt Humor v písni, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Investice do vaší budoucnosti“,je? Projekt je zaměřen na spolupráci zkušeného pěveckého sboru a malých dětí jak z mateřské, tak z prvního stupně základní školy. Číst celé.

-------------------

 

Zazpívejte si s námi koledu

 

Zazpívejte si s námi koledu - Singt mit uns ein Weihnachtslied

 V rámci projektu zazní jak oblíbená vánoční mše Jakuba Jana Ryby „Hej, mistře“, tak i známé i méně známé koledy. Rybovu mši uvedeme ve spolupráci s orchestrem (např.Pošumavskou komorní filharmonií nebo PIKO Písek). Do koncertu, který bude zaměřen na koledy, chceme zapojit i posluchače. Číst celé.

 

 

 ----------------------

KONCERTY KE VZNIKU ČR

 

Projekt je zaměřen na oslavu vzniku samostatného československého státu.Uspořádáme dva koncerty - v Písku 27.10.2012 a v Prachaticích 28.10.2012. Na programu bude oslavná kantáta Česká píseň B.Smetany, Requiem W.A.Mozarta a Te deum M-A.Charpentiera. Číst celé.

 

 ------------------------

Mezinárodní letní festival Makedonie 2013

 

Makedonie 15.6. – 24.6.2013                             

 

Kulturní centrum Ohrid, člen EFA (European festivals Association) pozvalo náš sbor k účasti na mezinárodním letním festivalu pěveckých sborů. Jedná se o nesoutěžní festival, který bude probíhat v celkem třech sekcích – open air vystoupení, popová hudba a lidové písně. Číst celé.

 

 

--------------------

Mezinárodní přehlídka pěveckých sborů Impruneta 2012

 

Mezinárodní přehlídka pěveckých sborů, XXI ročník, Impruneta, Itálie (la Rassegna Internazionale di Canto Corale di Impruneta, XXI edizione) – rok 2012

 


V letošním roce se náš sbor na pozvání družebního města Impruneta zúčastní již XXI.ročníku mezinárodní přehlídky pěveckých sborů „la Rassegna Internazionale di Canto Corale di Impruneta“. Festival se koná ve dnech 9.- 10.6. v Imprunetě, společně s naším sborem vystoupí i místní sbor Societá Corale di Mutuo Soccorso dell´Impruneta. V současné době jednáme o provedení společných skladeb, nechybět bude samozřejmě Sbor otroků z opery Nabucco G.Verdiho. Číst celé.